(25 Ocak-8 Şubat) SÖMESTIR TATİLİNİ DOĞRU DEĞERLENDİRİN

Tatil fikri her aileye ve kişiye göre değişiyor aslında. Kimi aileler ve çocuklar için bu tatil bir yerlere gitmek olarak algılanıyor. Bazı aileler çoktan planlarını yaptı. Kayağa, büyüklerin yanına, kamplara gidecek olanlar var. Bazı aileler ise maddi ya da başka nedenlerle bir yere gidemiyor. Çalışan anne babalar özellikle evde yalnız kalamayacak çocuklar için seçenek peşindeler. Çocuklar ise evde kontrolsüz kalacak ve TV, bilgisayar ikilisinde kaybolacaklar. Evde olacaklar için bazı önerilerim var.

 

1- Karneler kötü ise nedenlerini araştırmak için tatil bir fırsat olabilir.
2- Tatil olduğunu unutmadan, dinlenmeye de zaman ayırarak eksikleri tamamlamak için program yapılabilir.
3- Yaşına uygun bir kitap alıp, birlikte okuyarak konuşabilirsiniz. Hem kitap okuma zevkini hem de paylaşma zevkini birlikte tatmak için güzel bir yol olabilir.
4- Bulunduğunuz yerlerdeki müzelere ve tarihi yerlere gitmek, oralara ilişkin internetten birlikte bilgi toplamak hem eğitici, hem sosyalliği geliştirici hem de keyif vericidir.
Kısaca tatilde önemli olan araştırmak ve bu tatili çocuklarınızla daha güzel, paylaşımcı ve anlamlı bir zaman hâline getirebilmek. 

Eğer bunları sağlayamayacağınızdan endişe ediyorsanız , Ve çocuğunuzun başarısını ileri taşımak istiyorsanız sizin yerinize biz düşündük. Ve çocuklarınızın başarısını katlıyacak bir aktiviteyi size sunuyoruz.

Hızlı okuma ve Mental Eğitimleri kursumuz sömestıra yönelik bir şekilde size sunulucaktır. Bu konuda her sorumlu bir ebebeyn gibi  bize ulaşmanızı bekliyoruz.