TATIL YAKLAŞIYOR !!!SÖMESTIR TATILINDE HIZLI OKUMA VE MENTAL EĞITIMI BAŞLIYOR !!!

Yeni bir sömestr tatili daha başlıyacak. Öğrenciler karnelerini alması yaklaştı ve herkesin notları belli. Kırık ya da iyi karnelere nasıl tepki verilmeli? Bazı aileler yarı yıl tatili için programlarını yaptı. Neler yapılabileceği konusunda kararsız olanlar için ihtimalleri gözden geçirelim

Yarı yıl tatilinin bazı amaçları var. Hem çocuklara bir dinlenme, hem de onlarla birlikte ailelere bir değerlendirme ve yeni döneme hazırlık olanağı sağlıyor. Bu nedenle gelen notlar iyi değilse kızmadan önce yapılması gerekenler var. Elbette anne baba olarak üzülmeniz, mutsuz hissetmeniz doğal. Ama duygularınızı kızgınlık şeklinde çocuklara yansıtmadan düşünmeniz de gerekli.

Yarı yıl boyunca yeterince takip ettiniz mi?

Sorunları saptamaya ve çözmeye çalıştınız mı?

Çocuğunuzdan beklentileriniz gerçekçi mi?

Çocuğunuzun kişisel gelişimi için bir destehte bulundunuz mu?

Çocuğunuzun dönem içerisinde eksiğini gidericek her hangi bir faaliyete dahil ettiniz mi?

Tüm bunlar ebeveyn olarak sizin göreviniz. Bunları yaptığınızı düşünüyorsanız yine kızmadan başka yapılması gerekenler konusunu araştırmalı ve çocuğunuzla konuşmalısınız. Kızmak sonucu değiştirmeyecektir. Aksine hem çocuğunuzla ilişkinizin bozulmasına hem de onun derslerle ve okulla sorunlarının artmasına neden olabilir. Bu, ’kötü karnelere de armağan alın,’ demek değildir.  Bu nedenle karneye tepkimiz ister kızmak, ister hediye almak, ister öğmek olsun her zaman üstünde düşünülmesi gereken bir süreçtir.

Bu süreci çok iyi değerlendirmeliyiz. Duyarlı bir ebebeyn olarak başarılı olan çocuğumuzun başarısını bir adım ileriye taşımak, başarılı olamayan çocuğumuzun başarısız kılan etkenleri ortadan kaldırmak eksiğini bir nebze giderip sınıf arkadaşlarını yakalamasını sağlayabilicek faaliyetlerle desteklememiz gerekmektedir.

Bunun için sizlere sömestır tatilini daha güzel kılmak adına öğrencinin kişisel gelişnmini arttırıcak Hızlı okuma ve Mental Aritmetik eğitimini sizlere sunuyoruz.

Bay ve Bayan kadromuz ile Temsilciliklerimize yakınlık ve uzaklık durumunuza bağlı olaraktan gerek uzakdan eğitim gerekse yüzyüze  eğitimimiz mevcuttur.

Bu eğitimi almak için mail, telefon ve ön kayıt ile başvuru yaparak bize ulaşabilirsiniz.